Okolí ranče

Rychlebské stezky – stezky pro horská kola

Rychlebské stezky – to jsou vyhlášené, dohromady přes 40 km dlouhé trasy pro horská kola v okolí Černé Vody. Jde o největší síť trailů pro horská kola a vyznavače MTB v ČR. Trasy jsou rozdělené podle obtížnosti. Pokud nevlastníte kolo vhodné pro sjezdy, zapůjčit si je můžete v půjčovně Merida ve středu obce.
www.rychlebskestezky.cz

p9233230

 

 

Zřícenina hradu Kaltenštejn

Zřícenina gotického hradu Kaltenštejn se nachází v obci Černá Voda. Byl vybudován ve 13. století v období vratislavského biskupství. V 15. století byl zbořen – říká se, že materiál byl použit na úpravy zámku Jánský Vrch v Javorníku.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalten%C5%A1tejn

kaltenstejn

 

Zatopený lom “Rampa”

Lom Rampa v Černé Vodě je jedním z nejznámějších zatopených lomů na Žulovsku využívaný ke koupání.
Další zatopené lomy v Rychlebských horách

rampa

 

Rybníky v Černé Vodě

Velký rybník a rybník U dubu v Černé Vodě jsou významným hnízdištěm vodního ptactva na Rychlebsku, Velký rybník je se svou rozlohou přes 10 ha největší vodní plochou Rychlebského regionu a je využíván pro chov ryb. Na Velkém rybníku se každoročně koná již tradiční výlov. Rybník U dubu je naopak hojně využíván rybáři. U obou rybníků se nachází dřevěné altánky pro odpočinek a relaxaci turistů.

rybnik

 

Skalní útvar Píšťala

Píšťala je asi 10 m vysoký skalní žulový útvar nacházející se v Černé Vodě, dokumentující zvětrávání terénních útvarů žule.
http://www.rychleby.cz/index.php?id=pistala.html

pistala

 

Venušiny misky

Venušiny misky jsou národní přírodní památka nedaleko od obce Černá Voda směrem na Velkou Kraš. Jsou to skalní mísy podivuhodných tvarů na Smolném vrchu. Z Venušiných misek je také krásná vyhlídka na naše rozlehlé louky a pastviny u Kobylé nad Vidnávkou.
http://www.rychleby.cz/index.php?id=venusiny_misky.html

venusinymisky

 

 

Více zajímavostí a tipů na výlet najdete na:
www.rychleby.cz (zdroj fotografií)
www.zulovsko.cz